UralAkyüz'21

İLLÜSTRASYON, SANAT, TASARIM
SANATÇI HABERLERİ
ÖDÜLLER,
TAKDİRLER
ve daha fazlası...

HABERLER VE

TAKDİRLER


Ural Akyuz is Featured Artist at Heavy Metal Magazine. Publisher's Note focused at the image.

Ural Akyüz Heavy Metal Dergisinde Öne Çıkan, Öncelikli Sanatçı Oldu

Heavy Metal, Dünyanın En önde gelen yetişkin resimli fantezi dergisidir. Ve dünyanın en ünlü fantastik sanat dergisinde eserleriyle sanatçı olarak yer alıyor. Heavy Metal oldukça büyük bir dergidir. Derginin sahibi Kevin, Hollywood'un ünlü isimlerinden biri, Ninja Kaplumbağaların yaratıcısı. Dünyadaki hemen hemen tüm sanatçıların hayran kaldığı isimler arasında öncelikli olmak gerçekten çok güzel bir başarı..

Dış bağlantılar: (1) (2) (3)
4 page interview with Ural Akyüz in Female Magazine. The opened magazine page with the interview is shown.

Female Magazine'de Ural Akyüz ile 4 sayfalık röportaj.

Ural Akyüz ile sanat dünyasında. Sanat, hikayeler ve sanatçı hakkında her şey. Bir masalın içinde doğduğunuzu hayal edin ve bu masalın hayatınız boyunca devam ettiğini... Ural Akyüz, hayatını rengarenk masalların kenarında kuran, evini pamuk şekerinden ya da balkabağından yapan, ve tüm masal kahramanlarının hepsiyle beraber yaşayan bir sanatçı. Ortaokul yıllarında eline fırçayı alıp masalsı çizimine başlar. Gonca Dokuyucu'nun röportajı ile Female Dergisi'nde.

Dış bağlantılar: (1) (2)
Ural Akyuz artworks are with CRODER Exhibitions around the City Istanbul. In the picture, Ural Akyuz appears in the picture with the Tex cover that painted by him in the exhibition.

Ural Akyüz eserleri CRODER Derneği'nin Sergileri ile İstanbul Şehirde dolaşıyor.

Çizgi Roman Okurları Derneği, bünyesindeki eski dostlar, yazarlar ve değerli çizerleride içeren önemli bir dernektir. Çocukluğumdan beri sevdiğim çizgi roman ve filmin yaratıcıları arasında, ülke çapında tanınan önemli bir yere sahip olmaktan gurur duyuyorum. Aslında çocukluğumda okuduğum ve izlediğim, sadece çizgi romanla sınırlı olmayan Türk sinemasının ilk ürünlerine de yer verilen sergide, takip ettiğimiz kahramanların yaratıcıları arasında yer almak güzel bir duygu.

Dış Bağlantılar: (1) (2) (3)
Ural Akyuz artworks are with CRODER Exhibitions around the City Istanbul. In the picture, Ural Akyuz appears in the picture with the Tex cover that painted by him in the exhibition.

Ural Akyüz'ün toplam 21 adet çalışması Türkiye'nin İllüstrasyon Arşiv Kitabı'nda yer alması için seçildi.

Türkiye'de 1920'den başlayıp bu güne kadar uzanan süreçte, önemli illüstrasyon ve grafik sanatçılarına yer verilen 2 ciltlik kitap, aynı zamanda güzel bir arşiv ve bilgi kaynağı durumunda. Alternatif Yayıncılık tarafından hazırlanan bu değerli eser, pek çok tasarımcının ve ajansın kütüphanesinde ve elinin altında tutmak isteyeceği kaynak bir çalışma.

Dış Bağlantılar: (1)
Ural Akyuz artwork for Shadow Fey. Image captured from the movie teaser that shows the name Shadow Fey.

Devam eden yeni bir dev proje:
Shadow Fey Resimleri ve Eserleri

Proje tamamlanıp yayına geçmeden yapılan her çalışmayı gizli tutmak önemli bir ilke benim için. Ama bu proje farklı başladı. Üretim aşamasından itibaren yazar Jack Whitsel 'in kendi blog sitesinde tanıtımları yapılıyor.
Hatta benimle de ilk ropörtaj ve sohbet orada gerçekleşti ve yayınlandı. O nedenle bahsetmekten artık sakınca görmüyorum. Sanıyorum uzun sürecek bir proje. Ama bittiği zaman ortaya çıkacak kalite eminim herkesi hayran bırakacaktır.

Dış Bağlantılar: (1)
Ural Akyuz artwork for The Coal Elf Book Cover.

A Night's Dream of Books benim hazırladığım kitap kapağı çalışması hakkında yazıyor.

Geceleri rüyalarında kitapları görenler, kitaplarla yaşayanlar eminim bu güzel siteyi duymuşlardır veya duymak isteyeceklerdir. A Night's Dream of Books, kitap kapaklarımdan birisini incelemeye almış. Çok da güzel yorumları var. Maria Behar'a her kelimesi için çok çok teşekkürler.
Daha önceden hazırlamış olduğum ve çok da sevdiğim kitap kapaklarından birisini incelemiş. Maria De Vivo'nun yazdığı The Coal Elf.

Dış Bağlantılar: (1)